Bu alana erişim yetkiniz yoktur!

GEN, Biyoteknoloji Girişimi RS Research’e Yatırım Yaptı

Ülkemizde yenilikçi tedavileri ve nadir çözümleri hastalara ulaştıran GEN İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., kanser hastaları için yeni ilaç adaylarını geliştiren biyoteknoloji girişimi RS Research’e yatırım kararı aldı. Bu ortaklık ile, RS Research’ün inovatif ilaç taşıyıcı platform teknolojisi ile portföyündeki ilaç adaylarının klinik geliştirme faaliyetleri hız kazanacaktır.

RS Research, yeni bir teknoloji ile akciğer, meme, prostat, pankreas ve yumurtalık kanserlerine yönelik klinik öncesi ve klinik çalışmaların farklı aşamalarında olan 5 ilaç adayı geliştirmiştir. Bu yeni platform teknolojisinin kullanıldığı araştırma ürünlerinin daha az yan etki ile daha yüksek etkilerinin olduğu klinik öncesi çalışmalarda gösterilmiştir.

GEN tarafından yapılan bu yatırım GEN’in globalleşme stratejik hedefine de önemli katkılar sunacak değerli bir kilometre taşıdır. Bu araştırma ürünlerinin geliştirilme aşamalarını başarılı bir şekilde tamamlamasını takiben GEN, Türkiye, Rusya ve diğer Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) üyesi ülkeler ile Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgelerindeki ülkelerde ticarileştirilmesi için (satış, dağıtım ve pazarlama hakları) öncelik hakkını da elde etmiştir.

Ana Sayfa