Bu alana erişim yetkiniz yoktur!

TODEM Beceri Aktarım Laboratuvarı Açıldı

Türk Oftalmoloji Derneği ve Bilim İlaç İşbirliği ile Hayata Geçen Türk Oftalmoloji Derneği Eğitim Merkezi (TODEM) Beceri Aktarım Laboratuvarı Açıldı

TODEM Bünyesinde yer alan Beceri Aktarım Laboratuvarı’nın açılışı, 16 Eylül 2017 tarihinde Türk Oftalmoloji Derneği üyeleri ve davetlilerin huzurunda açıldı.

2016 yılında açılan ve bünyesinde TOD Genel Merkezi, TOD İstanbul Şubesi ve TODİŞ’ i bulunduran TODEM’ e ek olarak açılan Laboratuvarda Oftalmoloji hekimlerinin mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak Beceri Aktarım Kursları ve Beceri Aktarım Laboratuvarları’nın yapılabileceği pek çok imkân yer alıyor.

Laboratuvar içerisinde hekimlerin cerrahi pratiklerini geliştirebilecekleri Bilim İlaç tarafından bağışlanan 6 adet cerrahi mikroskobun yer aldığı Wetlab eğitim alanında kursiyerler eğiticilerden bire bir eğitim alma olanağı bulabilmektedir. Merkezde Katarakt / VitreoRetinal Cerrahi Simülasyon Sistemlerinin yanı sıra, optik ve refraksiyonel görüntüleme ve ölçüm cihazları  yer alıyor. Merkezde teorik bilgi aktarımın yapıldığı 100 ve 30’ar kişilik iki adet toplantı salonu bulunmakta. Uygulamalar, toplantı salonlarına yayın yapan mükemmel bir odyovizyel sistemle iletilebilmektedir.

Açılışta konuşan Türk Oftalmoloji Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. T. Reha Ersöz, kurulan merkezin açılmasında katkı sağlayan tüm firmalara teşekkür ederken, laboratuvarın oftalmologların gelişimlerine katkı sağlamasını temenni ettiklerini, ilerleyen dönemlerde benzer projelerin diğer şube merkezlerinde de gerçekleştirilmesi için firmaların desteklerini beklediklerini ifade etti.

Ana Sayfa
Türkiye Atıf Dizini
Türkiye Bilim Terimleri
Türkiye Klinikleri
Türkiye Klinikleri