UserID= 0


Bu alana erişim yetkiniz yoktur!

SantaFarma yeni nesil çalışma şartları ile fark yaratıyor

Türkiye’nin köklü yerli ilaç firmaları arasında yer alan SantaFarma, insan kaynakları uygulamaları ile çalışan memnuniyetini artırıyor

Kuruluşunun 80’inci yılını kutlayacağı 2024 yılında, Türk ilaç şirketleri arasında en beğenilen şirketolmayı hedefleyen SantaFarma,kurum çapında belirlenen ve benimsenen insana duyarlılık, gelişime açıklık, akılcı güç, işe, işyerine ve topluma saygı değerlerini insan kaynakları politikasının merkezine konumlandırıyor. Yeni neslin ihtiyaçlarını karşılayacak ve çalışan memnuniyetini arttıracak projeleri hayata geçiriyor.

Harekete Geç!

İş ve özel yaşam dengesinin önemine inanan SantaFarma, bu doğrultuda çalışanlarının ve ailelerinin daha sağlıklı olmaları için Harekete Geç kampanyasını başlattı. Kampanya kapsamında çalışanların ailelerinin de dahil olduğu kültür sanat aktiviteleri ile beslenmeden spora, stres yönetiminden ebeveyn ve çocuk danışmanlığına kadar pek çok konuda destek veriliyor.

Okulun ilk günü ve karne gününde anne-babalara izin

SantaFarma, anne-baba olan çalışanlarının heyecanına ve sevincine ortak olmak üzere bir uygulamayı daha hayata geçirdi.1 Eylül 2019 itibarıyla çocukları anasınıfı ve ilkokul birinci sınıf öğrencisi olan çalışanlar, okulun ilk günü ve karne günlerinde yarım gün izinli sayılıyor.

Başarılı çalışanlar için yüksek lisans projesi

SantaFarma, EKOL Akademi kapsamında 2017 yılında Bahçeşehir Üniversitesi ile işbirliği yaparak Yüksek Lisans Projesi’ni başlattı. Potansiyeli yüksek çalışanların kişisel gelişimlerine ve akademik kariyerlerine destek olmak amacıyla başlatılan Yüksek Lisans Projesi’ne bugüne kadar 7 SantaFarma’lı katıldı.

Ayrıca Tüm SantaFarma çalışanları için, Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programı (MBA) ve diğer Yüksek Lisans Programları ücretlerinde indirim sağlanıyor. Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerine de SantaFarma tarafından CO-OP projesi kapsamında staj imkanı sağlanıyor.

Kurumsal koşu takımı iyiliğe adım attı

SantaFarma kurumsal koşu takımı, 40. Vodafone İstanbul Maratonu'nda Türkiye Alzheimer Derneği'nin “Hayatlarını Değiştirebilirsiniz!” Projesi için bağış topladı. 97 koşucusuyla maratonda en çok koşucuya sahip ilaç şirketi olan SantaFarma, tüm kurumlar arasında üçüncü sırada yer aldı.

Şirket Pikniğinde STK’lara destek sağlanıyor

SantaFarma, 2010 yılından beridüzenlediği şirket pikniklerinde çalışanlar ve ailelerini biraraya getiriyor. Organizasyonlarda LÖSEV, KAÇUV, Tohum Otizm Vakfı gibi farklı STK’lar ile işbirliği yapan SantaFarma,2019 yılında da Gülmek İyileştirir Derneği ile beraber çalışacaktır.

STK’lartüm SantaFarma çalışanlarına faaliyetlerini anlatarak farkındalık yaratmaktave açtıkları stantta da ürünlerini tanıtarak maddi katkı sağlamaktadırlar.

Yaşasın Pazartesi / Doğum günü /Yönetimle Kahvaltı

Pazartesi günü çalışanların haftaya motive başlaması için sürpriz ikramlarda bulunan SantaFarma, çalışanlarının doğum günü kutlamalarına genel merkez ve fabrikada devam ediyor. Ayda bir yeni başlayan çalışanların ve yönetim ekibinin katıldığı kahvaltılar organize ediliyor.

Esnek çalışma saatleri ve serbest kıyafet

Esnek çalışma saatleri ve Serbest Cuma kıyafet uygulamaları iki yıldır uygulanmaktadır.

 

Ana Sayfa
Türkiye Klinikleri TV
Türkiye Klinikleri TV