Bu alana erişim yetkiniz yoktur!

New York'tan yerli İK projesine ödül

AstraZeneca Türkiye,The Stevie® Awards for Great Employers“Achievement in Employee Engagement” (Çalışan Katılımının Sağlanması) kategorisinde Bronz Ödül'e layık görüldü.The Stevie®Awards for Great Employers'da,çalışanlara en iyi çalışma ortamının sunulmasına yardımcı olan işverenler,insan kaynakları profesyonelleri, ekipler, başarılı projeler,ürünler ve tedarikçiler ödüllendiriliyor.Bu sene ödüle layık görülen şirketlerin ödülleri 22 Eylül'de New York'ta düzenlenen bir törenle teslim edildi.
 İşyeri güvenliği, yılın işvereni, en iyi insan kaynakları müdürü, yılın çözüm üreticisi gibi pek çok kategoride ödül almak için 500'ün üzerinde şirketin aday olduğu bu seneki The Stevie® Awards for Great Employers'da AstraZeneca Türkiye, Serotonin projesiyle Çalışan Katılımının Sağlanması kategorisinde Bronz Ödül'e layık görüldü. Bu yılki ödül sahiplerinin belirlendiği değerlendirme sürecinde 50'nin üzerinde profesyonel görev aldı.
 
Serotonin'in hedefi çalışan mutluluğunu ve bağlılığını arttırmak

AstraZeneca Türkiye, çalışan sadakatini ve bağlılığını güçlendirmek amacıyla çalışanların memnuniyetinin ölçüldüğü ve geri bildirimlerinin alındığı anketleri düzenli olarak yapıyor. Serotonin Grubu da bu kapsamda tamamlanan Bağlılık Anketi sonucunda çalışanlardan alınan geri bildirimler doğrultusunda yenilikçi uygulamaları tasarlamak için oluşturulmuştu. Serotonin adı verilen bu proje grubu sayesinde, iş-özel yaşam dengesine ve çalışan memnuniyetine önem veren çok sayıda motivasyonel uygulama hayata geçirildi. Grup çalışan görüş anketi sonuçlarına göre belirlenen konularda pozitif değişim yaratmak amacıyla AstraZeneca Türkiye genelinde çalışmalarına devam ediyor. Her departmandan bir temsilcinin bulunduğu grup, kendi departmanlarının ihtiyaçlarını belirleyerek, ortak ihtiyaçları AstraZeneca Türkiye Yönetim Kurulu'na iletiyor. Değerlendirmeler sonucunda ortak ihtiyaçlara yönelik aksiyon planları geliştiriliyor ve öneriler hayata geçiriliyor.
 
“İnsana saygı en büyük önceliğimiz”

Ödül almak için gittiği New York'ta AstraZeneca Türkiye'nin başarısını değerlendiren AstraZeneca Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Feyza Aysan ödül hakkında şunları söyledi: “Türkiye'de esnek çalışma ve esnek yan haklar uygulamalarını başlatan ilk firmalardan biri olarak, Serotonin isimli projemizle iş-özel yaşam dengesini sağlama ve çalışan mutluluğunu ve bağlılığını arttırma odaklı pek çok motivasyonel uygulamayı hayata geçirdik. AstraZeneca İnsan Kaynakları Ekibi olarak sürdürülebilir başarıyı hedefleyen, yenilikçi ve üretken bir anlayışına sahibiz. Yeni trendleri takip edip AstraZeneca'ya uyarlayarak, çalışanlarımızı iş hayatlarında destekliyor ve başarılı olmalarını sağlayacak fırsatlar oluşturmak için çalışıyoruz. “İnsana Saygı” ilkemizin bir parçası olarak çalışanlarımızın bağlılığının düzenli olarak ölçüldüğü ve geri bildirimlerinin alındığı anketler yapıyoruz. Her şeyden önce insana değer veren bir şirket olarak bu hedefimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerlerken Serotonin projemizle Stevie Ödülü kazanmak bizler için ayrı bir motivasyon oldu.”
 

 

Ana Sayfa
Türkiye Atıf Dizini
Türkiye Bilim Terimleri
Türkiye Klinikleri
Türkiye Klinikleri